Kiralık Depo

Uzun yıllardan bu yana kişiler fazla eşyalarını saklamak için depolara ihtiyaç duymaktadır. Depolama hizmeti veren firmalar birçok şehirde bulunmaktadır. Çok sayıda depolama hizmeti veren firma bulmak mümkündür. Profesyonel olarak kiralık depo hizmeti veren firmalar tercih edilmelidir. Bazı firmalar kendi şahsi dükkanlarını veya başka dükkanları kiralayarak depo halinde kiralamayı uygun görmektedir. Fakat bu dükkanların dış etkenleri eşyaların zarar görmesine, böceklenmesine veya rutubet nedeniyle paslanmalara neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle uzun süreli depolamalarda bu tür firmalar yerine daha profesyonel firmalar tercih edilmelidir.

ev depolama

Kiralık Depo

Depo kiralarken en önemli konu firmadır. Firmanın genel özelliklerine ve daha önceki referanslarına bakılarak karar verilmelidir. Dükkanı depo olarak kullanan firmalar yerine bir deposu olan firmalar tercih edilmelidir. Profesyonel kiralık depo hizmetinde firmalar oldukça titiz çalışmaktadır. Kişilerin eşya sayısına uygun depolar kiralanır. Deponun büyüklükleri değişmektedir. Eşya sayısında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Eşya depoya alınmadan önce depoya alınacak eşyaların bir listesi alınır. Bu listenin altına hem firma hem de eşya sahibi imza atar. Böylece depodan eşya çıkarılacağı zaman eşyaların eksik olması gibi durumlar önlenmektedir. Depolardaki eşyaların hasar görmemesi gerekmektedir. Özellikle böceklenmeler çok sık görülmektedir. Koltuk, yatak gibi eşyalar zamanla böceklenme gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle firma düzenli olarak uygun ilaçlarla depoları ilaçlamalıdır.

Kiralık Depo

Depo kiralama fiyatları merak edilen bir konudur. Birçok kişi eşya depolama hizmetinden faydalanmak istemektedir. Depo kiralama hizmeti veren firmalar, eşya ebatlarına, deponun büyüklüğüne, şehre, deponun kiralanma süresine göre fiyatlandırma sistemi kullanmaktadır. Bir kiralık depo en az 1 ay süre ile kiralanmaktadır. Çok uzun kiralamalarda firmalar belli oranda indirim uygulanabilmektedir. Depo kiralama fiyatları şehirlere göre de değişmektedir. Büyük şehirlerde ve küçük şehirlerde kiralık depo fiyatları arasında fark bulunmaktadır. Firmalar, müşterilerine kendilerine göre bir ödeme planı hazırlamaktadır. Bazı firmalar taksitlendirme gibi ödeme kolaylıkları da tanımaktadır. Depo kiralama fiyatları, deponun büyüklüğüne ve firmanın sunduğu hizmetlere göre de değişmektedir. Büyük depolar ile küçük depolar arasında fiyat farkı bulunmaktadır.