Ev Depolama

Ev depolama basit bir tanımla belirli noktadan gelen ev eşyalarının tamamının teslim alınıp, belirli bir süre için güvende tutulup, ev depolama firmaları ile kontrolü sağlandıktan sonra belirli süreliğine depo alanında tutulması ve isteğe göre başka bir yere gönderilmesidir. Günümüzde farklı nedenlerden dolayı ev eşyalarını depolama ihtiyacı duyulabilir. Bu stoklama ihtiyacına bağlı olarak ev depolama hizmeti veren şirketler de artmıştır. Ev eşyalarının belli bir süre stoklanmasına duyulan ihtiyaç, güvenilir yer temini bakımından depo sıkıntısına neden olmuştur.

ev depolama

Ev Depolama

Ev depolama işlemleri, eşyaların konulacağı kutuların boyutuna göre mini depolama, maksi kutu depolama, ultra depolama gibi farklı çeşitlere ayrılmaktadır.

  1. Mini Kutu Depolama Şekli: İçine ortalama 1 metreküp eşya konulabilir. Nem için havlandırma delikleri vardır. Yaklaşık 8 araç lastiğinin girebileceği ebatlara sahiptir.
  2. Maksi Kutu Depolama Şekli: 5 metreküp eşya alabilir. Havalandırma delikleri vardır. 69 adet orta boy koliyi içine alabilecek kapasiteye sahiptir.
  3. Ultra Depolama Şekli: 9 metreküp eşyayı içine alabilir. Nemi önlemek için havalandırma delikleri sayısı çoktur. Ev eşyalarının depolanması için ideal bir kutulama şeklidir. Kutu, 1 odada bulunan eşyaları alabilecek kapasiteye sahiptir. 2 +1 büyüklükteki bir evi depolamak isteyenler için 2 ultra depolama kutusu yeterli olur.
  4. Ev Depolama

Ev depolama ihtiyacı duyanlar için firma, güvenilir uygulamalarıyla fark yaratmaktadır. Tüm depolama prosedürü en doğru şekilde gerçekleştirilmekte, kurumsal niteliklerden ödün verilmemektedir.